Haber Dosemealti

“Afacan Genç’in Kimyasını Bozdu”

“Afacan Genç’in Kimyasını Bozdu”
Haber 387 Kez Okunmuş
13 Mayıs 2022 - 0:53

Geçtiğimiz Yerel Seçimlerde Genç’in Rakibi olup koltuğunu elinden almasına ramak kalan Emre Afacan şimdi de Aynı ittifak içinde Başkan Genç’in kabusu olmuş durumda. Afacan’ın İYİ Parti saflarına katıldığı günden itibaren Başkan Genç’in dengesini bozduğu hem Millet ittifakı içinde hem de ilçe kamuoyunda sıkça konuşulur oldu.

Döşemealtı’nda 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Emre Afacan ile yarışan Millet İttifakı adayı Turgay Genç  yarışı kıl payı kazanmış deyim yerindeyse Meslektaşı Afacan, Mimar Genç’e ecel terleri döktürmüştü.

Seçimlerin üzerinden geçen 3 yıllık zaman dilimi sonrasında Afacan da Genç’in içinde bulunduğu Millet İttifakı saflarına katıldı ve İYİ Parti rozetini taktı.

Afacan Törenle İYİ Parti Rozeti Takmıştı

Genç’in Transferi Engellemek İstediği Öne Sürülmüştü

Afacan’ın adının İYİ Parti ile anılmaya başladığı günden itibaren büyük bir rahatsızlık yaşayan başkan Genç’in bu transferi önlemek için çaba harcadığı, hatta zaman zaman Millet İttifakı ortağı İYİ Parti öneticileriyle tartışmalar yaşadığı sıkça dillendirildi ilçe gündeminde. Ancak Genç’in çabaları yetersiz kaldı ve Afacan rozetini törenle taktı.

Afacan’ın Aday olacağı İddiaları Genç’i Rahatsız mı Etti?

İşte Afacan’ın İttifak saflarına katılması deyim yerindeyse Başkan Genç’in kimyasını bozduğu öne sürülüyor. Özelikle Afacan’ın adının sıkça 2024’te yapılması planlanan yerel seçimlerde Millet İttifakı adayı olacağı yönündeki iddialar, İlçe kamuoyundaki ve İttifak içindeki söylentiler Başkan Genç’i çok rahatsız etmiş.

“Ben CHP’nin Adayıyım”

Genç ilk iş olarak Belediye personeli ve partili isimlerle görüşmeler yaparak kendisinin adalığının garanti olduğu yönünde telkinlerle tabanını ve taraftarlarını konsolide etme çabasına girmiş. Hatta geçtiğimiz günlerde CHP Lideri’ni Ankara’da ziyaret ettiği fotoğrafını da sosyal medyadan paylaşan Başkan Genç “Genel Başkanımız ile görüştüm. Ben CHP’nin adayıyım. İYİ Parti’nin transferi beni ilgilendirmiyor” şeklinde söylemlerle adaylığı garantilediği mesajları vermeye başlamış iddialara göre.

Dedikodulardan Rahatsız olan Genç Sosyal Medya Hesabından Genel Başkan İle Fotoğrafını Paylaştı

“Afacan’ın adı Genç’i Sahaya Çıkardı” İddiası

Bununla birlikte özelikle ikinci döneminde 3 yılı aşkın süredir sahada hiç görünmeyen Başkan Genç’in hemen hemen her etkinliğe katılmaya, halkın arasında boy göstermeye başlaması da Emre Afacan’ın isminin zikredilmesinden duyduğu rahatsızlık olarak  yorumlanıyor

Mimar Emre Afacan
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu