Haber Dosemealti

BAŞKAN BAHAR GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN BAHAR GÜVEN TAZELEDİ
Haber 236 Kez Okunmuş
02 Mart 2022 - 1:14

Antalya Organize Sanayi Bölgesi 5’inci Olağan Genel Kurulu, 1 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Ali Bahar’ın tek aday olduğu genel kurul, oldukça yüksek bir katılımla gerçekleşirken Bahar, açık oylama usulü yapılan seçimde oy birliğiyle yeniden başkan seçilerek, güven tazeledi.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi 5’inci Olağan Genel Kurulu, 01 Mart 2022 tarihinde gerçekleşti. Bölge Müdürlüğü İdari Hizmet Binası Atatürk Konferans Salonunda yapılan Genel Kurula, kamu kurum ve kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile Bölge sanayicileri yoğun bir katılım gösterdi.

DİVAN HEYETİ OLUŞTURULDU

Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin’in açılış konuşması ile başlayan Genel Kurul’da öncelikle Divan Heyeti belirlendi. Hakkı Ergin Civan Divan Heyeti’nde, Nesrin Ayan Özben ve Yasemin Özen Gökçe görev yaptı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri Recep Çelik, Çağrı Bayraktar ve Hilmi Adnan Yüksel ise denetmen olarak salonda hazır bulundu.

SANAYİCİ MÜTEŞEBBİSE ‘DEVAM’ DEDİ

Antalya OSB sanayicileri Genel Kurul’da ilk olarak başkanlığını Antalya Valisi’nin yaptığı ve Bölgenin en üst karar alma organı olan Müteşebbis Heyet’in devam edip etmeyeceğini oyladı. Açık oylama usulü yapılan seçimde sanayiciler oy birliği ile Müteşebbis Heyet’in devam etmesine karar verdi. Alınan kararın ardından Müteşebbis Heyet’te yer alacak 9 asil 9 yedek üyenin Antalya OSB sanayicileri arasından belirlenmesine geçildi. Sadece mevcut Başkan Ali Bahar’ın listesinin yer aldığı genel kurulda, Antalya OSB’nin yeni yönetimi açık oylama usulüyle belirlendi. Başkan Ali Bahar’ın listesinde yer alan 9 asil 9 yedek üye oy birliği ile Müteşebbis Heyet’e seçilmiş oldu. Müteşebbis Heyet’te seçilen isimler, Ali Bahar, Hasanali Gönen, Fatih İncir, Mustafa Gizli, Yiğit Budak, Ahmet Kasapoğlu, Fatin Tapcı, Burçin Ekici ve Canan Gürkan şeklinde sıralandı.

MÜTEŞEBBİS HEYET KARAR VERECEK

Antalya Valisi ve Vali Yardımcısı dışında 9 üyesini Antalya OSB’den geri kalan 4 üyesini ise Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alan toplam 15 kişilik Müteşebbis Heyet, ilk toplantısını Genel Kurulu takip eden ilk hafta içerisinde gerçekleştirip Müteşebbis Heyet Başkan Vekilini, Yönetim Kurulunu, Denetim Kurulunu ve OSBÜK Temsilcisini seçecek. Yönetim Kurulu ise kendi içerisinde yapacağı değerlendirme ile Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Vekilini belirleyecek.

Genel Kurulun açılışında kürsüye çıkan Başkan Ali Bahar; “Değerli konuklar; Antalya ile yatıp, Antalya ile kalktığımızı, kentimizin, insanımızın sorunlarına çare olmak için tüm imkanlarımızı seferber ettiğimizi, iş dünyamızı en iyi şekilde temsil edip, tarımın, turizmin, sanayimizin ve ticaretimizin önündeki engellerin kaldırılması için, gerekli lobi çalışmalarını titizlikle sürdürdüğümüzü, bugün başlayacak yeni dönem ile birlikte, daha güçlü bir Antalya için elimizden gelenin bir fazlasını yapmak için canla başla çalışacağımızı bilmenizi isteriz. Değerli sanayicilerimiz; Antalya Organize Sanayi Bölgemiz, sizlerden aldığı güç ile çok daha iyi noktalara gelecek, gelişimini ve büyümesini sürdürecektir. Göreve geldiğimizde ‘burayı yönetmek çok kolay olacak, çünkü bizden önceki tüm başkan ve yönetimler bize öyle bir miras bıraktı ki üzerine sadece vizyon yazmak kalacak’ demiştim, aynen öyle oldu. Öncelikle ebediyete intikal eden değerli sanayicilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, bizden önceki tüm başkan ve yönetimlerine, birlikte çalıştığımız Müteşebbis Heyet Üyelerimize, Yönetim Kurulumuza, komisyonlarımıza, duayen sanayicilerimize, nitelikli Bölge Müdürlüğümüz personellerine ve gazeteci dostlarımıza; emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, saygı ve sevgilerimi ileterek hürmetle huzurlarınızdan ayrılıyorum. Sağ olun, var olun.” diye konuştu

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu