Haber Dosemealti

Bayramın Galibi Tursun Oldu

Bayramın Galibi Tursun Oldu
Haber 617 Kez Okunmuş
13 Mayıs 2022 - 1:33

Günlük yaşantının olmazsa olmazı sosyal medya yapılan paylaşımların aldığı etkileşimlerle artık vatandaş gözünde önemli bir seviye tespit mecrası haline geldi. İşte geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda yaptıkları paylaşımlarla halkta karşılık bulan siyasileri aldıkları beğeni sayılarına göre sıraladık. Her ne kadar genel geçer bir ölçü olmasa da ilçe kamuoyunda sürekli dillendirilen sosyal medya etkileşimlerinin sonuçlarına göre Önceki Belediye Başkanı Nurettin Tursun Ramazan Bayramı’na damgasını vurdu. İşte Haberimizi yayına hazırladığımız saatlerin baz alınarak Ramazan Bayramı’nda ilçe siyasetinin tanınmış simalarının sosyal medya etkileşim sonuçları

Sosyal medyanın günlük hayatımızın en önemli parçası haline gelmesiyle birlikte artık paylaşımlar ve beğeniler gündem belirlemede önemli bir etken haline geldi.

Döşemealtı siyasetinde de özelikle son yıllarda siyasi figürlerin paylaşımları ilgiyle takip edilirken yapılan yorumlar ve paylaşımların aldığı beğeniler paylaşımı yapan siyasi ismin toplumdaki kabul ve geçerliliğini belirlemede önemli bir algı haline geldi

İlçe siyasetinde önde gelen bazı isimlerin ve siyasi parti temsilcilerinin özel günlerde a da herhangi bir etkinlik veya bir toplumsal olayla ilgili paylaşımının aldığı etkileşim o ismin ilçede gündem olmasına ya da gündemden düşmesine bile sebebiyet verebiliyor.

Bu durumun en son örneği geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda yaşandı. İlçedeki siyasi isimler paylaşımlarla toplumun Bayramını kutladı. İşte bu paylaşımların aldığı etkileşim bayram sonrasında ilçe kamuoyunun gündemine oturdu.

Bu isimlerden en dikkat çekeni ise siyaseti bırakmasının üzerinden yaklaşık 5 yıl gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen 1999-2017 yılları arasında ilçe siyasetinin 18 yılında aktif bir şekilde rol alan Önceki Belediye Başkanı Nurettin Tursun oldu. Tursun yaptığı Bayram kutlama paylaşımına aldığı etkileşim ile açık ara birinci oldu.

Haberimizi yayına hazırladığımız saatlerde 917 beğeni aldığı görülen Tursun en akın rakibine açık ara fark atarak birinci oldu

Tursun’u ise aynı saatlerdeki etkileşimlere göre 833 beğeni ile Ak Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Bekir Kıvrım ikinci ,708 beğeni ile Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç üçüncü olarak takip etti.

Bu üç ismin ardından ise CHP İlçe başkanı reşit Doğan 516 beğeni ile 4.sırada,MHP İlçe Başkanı Yusuf Oktar 419 beğeni ile 5.sırada,Saadet Partisi İlçe Başkanı Metin Kandemir 321 beğeni ile 6.sırada,Demokrat Parti İlçe Başkanı İbrahim Balcak 194 beğeni ile 7.sırada İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Özbey ise Kandemir’in hemen ardından 190beğeni ile 8.sırada takip etti.

Yine belirtelim yukarıdaki rakamlar haberimizi yayına hazırladığımız saatlerle ilgilidir

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu