Haber Dosemealti

CHP’li Döşemealtı Belediyesi’nde “Torpil Kavgası”

CHP’li Döşemealtı Belediyesi’nde “Torpil Kavgası”
Haber 421 Kez Okunmuş
11 Haziran 2022 - 3:37

Döşemealtı CHP’li Başkan Genç ile CHP’li yöneticinin Torpil Kavgası iddialarıyla çalkalanıyor. Hükümeti atamalarda torpili dikkate almakla suçlayan  Döşemealtı CHP ve Belediye yönetimi torpil kavgası iddiaları gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre Belediye binasında yapılan sözleşmeli personel alımı toplantısında CHP’li bir yönetici Başkan Genç’e ateş püskürmüş, kapıyı çarpıp bağırarak toplantıyı terk etmiş.

CHP’nin gönül veren vatandaşından en üst yöneticisine kadar toplumun hemen her kesiminde hükümet torpille atama yapmak ve personel almakla suçlanıyordu. İşte her platformda hak hukuk adaletten dem vuran  Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönettiği Döşemealtı Belediyesi’nde yaşandığı iddia edilen  torpil kavgası  ilçe gündemine damgasını vurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünde görevli bir isim belediyeye personel alımı noktasında kendisine ayrıcalık tanınmasını istediği iddiası kavganın nedeniymiş.İşte iddialara konu o  kavganın detayları şöyle

Sözleşmeli Personel Alımı İçin Toplantı Düzenlendi

Döşemealtı Belediyesi’nde 1 Haziran Çarşamba günü Belediye Meclis Toplantısından sonra Millet İttifakı İlçe Başkanları yöneticileri ve Meclis Üyeleri geçmiş belediye meclisinde kabul edilen sözleşmeli personel alımıyla ilgili alınacak kişileri görüşmek üzere belediyede toplandı. Toplantının içerisinde belediyeye Eğitmen kadrosunda istihdam edilmek üzere alınacak olan kadrolara yerleştirilecek isimler görüşülürken kişilerin kurayla belirlenmesi noktasında karar alındı.

CHP’li Yönetici Eşi İçin Torpil İstemiş

Ancak Toplantıdan dışarı yayılan iddialara göre o sırada içeride bulunan CHP’li bir yönetici kendisinin eşinin de bu kadro için başvurduğunu ve kendisinin kuraya girmeyeceğini eşinin direk kadroya alınmasını istediğini öne sürmüş. Ancak bu talebi kabul görmemiş ve 3 dolu 2 boş olmak üzere 5 adet kağıt kuraya atılmış.

Bağırarak Kapıyı Çarpıp Toplantıyı Terk Etmiş

İddialara konu olan parti yöneticisinin eşi için yapılan kura çekiminde boş kağıt çıkınca içeride fırtına kopmuş. İddialara göre parti yöneticisi sinirlenerek ve bağırarak kapıyı çarpıp  salonu terk etmiş.

Genç’i Yeşilbayırlı Siyasetçiye Şikayet Etmiş

Yine ortaya atılan iddialara göre söz konusu ilçe yöneticisi Yeşilbayırlı olan ilçe siyasetinin tanınmış isimlerinden birine durumu anlatmış. Başkan Genç’in iki seçim döneminde de kendisine en büyük destek veren isimlerden biri olan bu kişi de Başkan Genç’i aramış ve Genç’e sorunun çözümü noktasında neler yapılabileceğini görüşmüş.

Görüşmenin sonucuyla ilgili bir bilgi yok. Ancak torpilden şikayet eden CHP’nin ilçedeki bir yöneticisinin torpil kavgasıyla gündeme gelmesi geçtiğimiz haftanın en önemli konularından biri oldu

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu