Haber Dosemealti

Devlet Hastanesi Kaç Günde Tamamlanacak?

Devlet Hastanesi Kaç Günde Tamamlanacak?
Haber 238 Kez Okunmuş
17 Şubat 2022 - 1:56

Döşemealtı’nın en büyük rüyasının gerçekleşmesine artık 750 gün gibi bir süre kaldı. Devlet hastanesi Projesinde inşaat için son adım da atıldı ve artık geri sayıma geçildi. İlk kazmadan itibaren 750 gün içinde müteahhit firma inşaatı tamamlayarak hastaneyi teslim edecek. İşte Nurettin Tursun ile başlayıp Bekir Kıvrım ile bugünlere gelen projenin öyküsü.

Döşemealtı’nda yaklaşık 8 yıllık bir serüvenin sonunda ilçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan Devlet Hastanesi Projesinde somut adımlar atılmaya başladı.

Startı Tursun Verdi

İlk olarak dönemin Ak Partili Belediye Başkanı Nurettin Tursun’un girişimleriyle 2013 yılında Döşemealtı’nın bölesine önemli bir sağlık yatırımına ihtiyacı olduğunun fitili ateşlenmiş ve Ankara’nın bu konudaki dikkati çekilmişti.

Tursun ve Mayıslar Projenin Peşini Bırakmadı

Tursun 2014 yılında seçimi kaybetmesine  rağmen Büyükşehir Koordinatörü olarak görev yaptığı 4 yıllık zaman diliminde de dönemin ilçe başkanı Yusuf Mayıslar ile birlikte Ankara’ya konula ilgili çok temaslar gerçekleştirmiş ve ısrarlı çalışmalarıyla Hükümet kanadını bu konunun üzerine eğilme durumunda bırakmıştı

Kıvrım Meşaleyi Devraldı

Mayıslar ve Tursun’un çalışmalarının ardından Mayıslar’dan sonra İlçe Başkanı olan Bekir Kıvrım da yakılan meşaleyi teslim almış ve sonuca ulaştırmak için İl Teşkilatı ve Ankara nezdinde girişimleri sürdürmüştü. Bu süreç zarfında da İlçeye gelen hemen her siyasetçi, bakan, milletvekili ve belediye başkanı konunun önemini sıkça dile getirerek ilçe halkına olaya hakim olduğu mesajı veriyordu.

Ülkenin İçinden Geçtiği Süreç Geciktirdi

Ancak ülkenin içinden geçtiği zorlu süreçler, hendek operasyonları,15 Temmuz hain darbe girişimi, sınır ötesi operasyonlar, Pandemi süreci, sürece bağlı olarak dünya genelindeki ekonomik buhran  ve daha birçok konjönktürel  gelişmeler bu yatırımı sürekli ertelenmesine neden oluyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019’da Söz verdi

Ancak En önemli mesajı 2019yerel seçimleri öncesinde Devletin zirvesi vermişti. Belediye Başkanları Aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Emre Afacan ismini açıklarken katılımcılara yaptığı konuşmada Döşemealtı’nın bu ihtiyacının giderileceği sözünü vermişti. Erdoğan’ın bu sözü ilçeye bu yatırımın yapılacağı noktasında şüpheleri gidermişti artık.

İhale süreci sonrasındaki yargı ve itiraz süreçleri derken beklenen gün geldi ve ihaleyi kazanan firma işlemlere başladı. Çıplaklı Mahallesi’ndeki 9473 Ada 1 Parsel taşınmaz numaralı yaklaşık 30 dönümlük arazide yapılacak olan 100 yataklı Devlet Hastanesi İnşaatı için en önemli adım geçtiğimiz günlerde atıldı. İhaleyi kazanan firma temsilcileri ile İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri, arazide altyapı ve deplase çalışmalarını inceleyerek yer teslim işlemini gerçekleştirdi. Ak Parti İlçe Yöneticileri, meclis üyeleriyle birlikte  bu önemli ana tanıklık ettiler. İhaleyi alan müteahhit firma sahibi Doğan Karataş gazetemize yaptığı açıklamada “bugün burada yer teslimini yapıyoruz. Arazi içindeki deplase çalışmalarının ardından ilk kazmayı vuracağız ve 750 gün içinde inşaatı bitirerek teslim edeceğiz” diye konuştu.

Kıvrım:İlçemize Hayırlı olsun

Projenin 79 milyon 179 bin liraya ihale edildiğini söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Kıvrım da “böylesine önemli bir yatırımın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu