Haber Dosemealti

Doğan:Halkın Sesini Duyun

Doğan:Halkın Sesini Duyun
Haber 119 Kez Okunmuş
15 Şubat 2022 - 2:32

CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan, “Son zamanlarda ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların yansımalarını sokakta halkımızın arasındayken sık sık duymaktayız, yaşamaktayız. Bu konuşmayı vatandaşımızın bir sesi olarak yapmaktayız” diyerek, ekonomik tabloyu aktardı.

 “Amacımız artık emekli hayatını yaşamaya çalışan vatandaşlarımızın yaşadığı zorluklara bir çözüm bulma arayışıdır” diyen CHP İlçe Başkanı Reşit Doğan, emeklinin, çiftçinin ve gündelik yevmiyelerle geçinmeye çalışan yurttaşın dile getirdiği zorlukları onların ağzından paylaştı.

“Onlardan gelen sözlere kulak vermenizi rica ediyorum” diyerek yetkililere seslenen Başkan Doğan, kendisine aktarılan sıkıntıları onların ağzından şöyle aktardı: “Bizler günlük yevmiyeyle, kısıtlı imkanlarla, düşük emekli maaşı bütçeleri e geçinen kişileriz. İnşaatlarda günlük çalışan insanlarız, aldığımız paralarla ikiye üçe katlanan elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemez hale geldik. ”

“MAAŞTAN GERİYE BİR ŞEY KALMADI”

“Mazot alamıyoruz, gübre alamıyoruz… Torunlarımıza bir şeker bile almakta zorlanıyoruz… Lütfen bizim sesimizi duyun. Bizlere yardım elinizi uzatın Biz de tekrar üretim yapabilelim. Torunlarımızı sevindirelim, evimizin mutfağını hesaplamaların altıda ezilmeden doldurabilelim. Dolaplarımız bomboş. Aldığımız emekli maaşı, kullandığımız doğalgaz ve elektriği zor karşılar oldu. Maaştan geriye elimizde bir şey kalmaz oldu. Bizim hükümetimizin de emeklisine gereken değeri göstermesi gerektiği ortadadır.”

“ZAMLARLA BAŞ ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”

“Emekli maaşlarına yapılan yüzde 25-48 zam eklenince elimize geçen paranın, temel harcamalarımıza gelen toplu zamlarla baş etmesi mümkün değildir. Piyasada elektriğe, doğalgaza, gübreye, temel gıdalara yapılan zamlar, yeni adıyla fiyat güncellemeleri, ortalama olarak yüzde yüzlere, dört yüzlere kadar çıkmaktadır. Besicilerimiz artan saman balyası, yonca ve yem fiyatlarının altında ezilmektedir Hayvanlarını kesmek zorunda kalmaktadır. Geçim kaynakları onları borçlanmaya mecbur bırakmakla, zararına iş yapmaktadırlar.”

GÜBRENİN TONU 14.750 OLDU

Çiftçinin içinde bulunduğu zor duruma da dikkat çeken Doğan sözlerini şöyle sürdürdü;“Bugün çiftçimizin ton fiyatı 4000’lerden 14.750’lere çıkan DAP gübresini nasıl alabileceğini sizlere sormak isteriz. Veriler, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait olup, 2021’de rekor fiyat seviyeleri alınmıştır. DAP gübresi de ton fiyatı: 14.750 TL”

202040002800360013801700
2021/1114600832012178112009800

AK Parti İlçe Başkanı  Kıvrım’a Seslendi

“Birikim yapamayan, artık dinlenmekten başka bir şey yapmaması gereken emeklilerimiz, çalışma hayatının bir parçası olmaya mecbur kalmaktadırlar. Ki öbür yandan yıllarca çalışıp emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımız da var olan haklarından bile yararlanamamaktadır. Onların yardım çağrısını duyurmak bizim görevimizdir. Emeklimiz, çiftçimiz, hayvan üreticilerimiz ve daha sayamadığımız çeşitli iş gruplarında çalışan vatandaşlarımızın halini gelin siz düşünün… AKP Döşemealtı İlçe Başkanlığı’nın da bu konudaki itirazlarını duymak istiyoruz. Vatandaş olarak bu sıkıntıları herkes yaşamaktadır. Döşemealtı ilçemizdeki halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz…”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu