Haber Dosemealti

DÖŞEMEALTI VE BEN

DÖŞEMEALTI VE BEN
Haber 278 Kez Okunmuş
19 Ağustos 2022 - 23:52

Öncelik  doğduğum büyüdüğüm toprağımda Döşemealtı Gündem Gazetesinde  kalemi elime almanın ve sizlerle gönülden gönülle  buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

1978 yılında Döşemealtı Yeniköy’de bir çiftçinin kızı olarak dünya geldim . 15 Yıl Kamu hizmetimle birçok işlere imza attım Şimdide Stajyer Avukat Olarak  Hukuk alanında hizmet vermeye başlayacağım. ‘’Duyguların  Samimiyeti ‘’isimli ilk kitabımla yazar kimliği kazandım. Ve bugünde sizlerle bu kalemde buluştum. Döşemelatı benim toprağım. Beni ben yapan  yer.

Hiç unutamam arıktan hayvanlarımızı sulamak için su çektiğim dönemleri. Orakla yoncalar biçtiğim, tarlada çapalar yaptığım, küllü sularla kara sabunlarla çamaşır yıkadığım, çamurla sıvalı taş bir evde sobanın başında gece lambalarıyla oturduğum o dönemleri. O dönemden bu döneme dağlar kadar farkı olan şimdiki yaşam tarzımız ve beğenilerimiz arasında  eskileri yaşamak bende değer kavramını geliştirdi. Geçmişi geleceğe toplarsak insan kaybolmazdı. Değerdi DÖŞEMEALTI, o güzel insanları. Şansızdık aslında eğitimden yoksun ,sevgiden mahrum ama hayalleri olan  bir toplumun çocuklarıydık biz. Bu dönem ise Döşemealtı, kaplumbağa kadar yavaş gelişen bir ilçe olsa da , gençlerin azmiyle ,özgüveniyle yaptıklarıyla, eğitimleriyle  bambaşka yüz kazanıyor. İnanıyorum daha daha iyi olacağına. Ama  gençler değer kavramını bilemezlerse kültüründen utanırsa boş zihniyetlerde mahkum kalacaklar.

Daha dün burnu akan çocuklardık, büyüdük. Makam mevki sahibi olduk yada olamaya çalıştık.  Ama insan olmak saygılı, sevgili, asil, kültürlü insan olmak bir erdemlilikti. Erdemin olmadığı yerde  ipek kıyafetinin altında biz, narsist ve bencil kendinle savaşan, farkındalığı olmayan ve bir çok  kazançları kaçıran bir kimliğe sahip olacağız. Döşemealtılı olarak   seni sen yapan değerlerindir, kültüründür , emeklerdir ,vefadır yani insan olabilmendir. Bunu becerebilirsin. Bana ne demek en kolay kaçış yolu olmuştur. Oysa onu görmek dokunabilmek ise omuza omuz ekler, gönüle huzur ekler ve kıymetle uğurlanman demektir. Soru ‘’Nasıl bilirsiniz? ‘’ İşte burada’’ İyi biliriz’’ İyi olmak tüm mesele bu; olmak ya da olmamak…

Şimdilik yazımı kısa tutmak istiyorum .Gönüllere selam olsun

Sevgiler Saygılar ….

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu