Haber Dosemealti

Döşemealtılıları Heyecanlandıran Başpehlivanlar

Döşemealtılıları Heyecanlandıran Başpehlivanlar
Haber 336 Kez Okunmuş
01 Temmuz 2022 - 5:59

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde Başpehlivanlık Müsabakalarında Döşemealtılıların gözü kulağı bu 3 isimde olacak. Kırkgöz Döşemealtı Belediyespor Kulübü’nün 1 Başpehlivan 29 farklı boylarda toplam 30 pehlivanla katılacağı güreşlerde ilçede yaşayıp farklı kulüplerde güreşen diğer iki Başpehlivan daha ilçe güreş severlerinin radarında olacak.

Bu yıl 661.’si düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Güreşleri bugün başlıyor. Türk’ün en önemli Er Meydanlarından biri olan Kırkpınar Çayırı’nda el bağlayacak pehlivanlar kendi boylarında kürsü başarısı için yağlanacak, peşrev çekecek. güreşecek.

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Spor Kulübü’nün 1 Başpehlivan 29 farklı boylarda güreşçi olmak üzere toplam 30 pehlivan ile katıldığı güreşlerde Türkiye’nin gözü kulağı er meydanlarının süper starlarının üzerinde olacak.

Ancak Döşemealtılı Güreşseverler için ilçeyi temsil eden 3 Başpehlivanın güreşleri şimdiden heyecanla bekleniyor

Al Altun: İlçe Halkımı En İyi Şekilde Temsil edeceğim

Er Meydanlarında Dualı Çayırlarda İlçenin Yetiştirdiği en önemli değerlerden biri. Yıllardır İlçenin yerli başpehlivanı olarak Çayırlarda Döşemealtılı güreşseverleri temsil ediyor. İlçenin köklü tanınmış ailelerinden birine mensup olan Ali Altun “İlçe halkımı en iyi şekilde temsil edeceğim” diyor

İsmail Koç: Geçen Yıl Kaçan Başpehlivanlığı Bu yıl almak İçin Güreşeceğim

Aslen Konya Beyşehirli. Trakya Birlik Spor Kulübü adına güreş tutacak. Ancak Döşemealtı’nın eniştesi olarak yıllardır Döşemealtı’nda yaşıyor. Geçtiğimiz yıl finalde kaybettiği Başpehlivanlığı bu yıl kazanmak için elinden geleni yapacağını söylüyor.

Mustafa Batu

Atletik fiziği, hareketli güreşi ve Güreş severlerin çayırlarda görmek istediği  popüler teknikleriyle dikkat çeken bir pehlivan. Her ne kadar Kepez İlçesine bağlı Odabaşı Mahallesi yaşayanı olsa da herkes onu Döşemealtılı olarak biliyor. Batu da Döşemealtılıların tarihi güreşlerde odaklanacağı isimlerden biri olacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu