Haber Dosemealti

Halk Eğitim’den Görkemli Final

Halk Eğitim’den Görkemli Final
Haber 299 Kez Okunmuş
16 Haziran 2022 - 1:41

Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi’nin 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı düzenlenen “Gelenekten Geleceğe Türk Halk oyunlarımız ve Müzik gösterisi” adlı bir program ile sona erdi. Halk Eğitim Merkezi Kursu’nun çocuk genç ve yetişkinlerden oluşan kursiyerlerinin gösterisi beğeni topladı.

Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi’nin “Gelenekten Geleceğe Türk Halk Oyunlarımız ve Müzik Gösterisi” adlı yıl sonu gösterisi 9 Haziran Perşembe akşamı Yeşilbayır Mahallesi’ndeki  Belediye İş merkezinde bulunan  düğün salonunda gerçekleştirildi.

 İlçe Halk Eğitim Merkezinin yıl boyunca yaklaşık 14 bin kursiyere eğitim verdiği kursların yıl sonu etkinliğine ilgi yoğundu. Çocuk, genç ve yetişkin dalında yıl boyunca Bağlama, halk oyunları ve Şan Dersi Kursları alan kursiyerlerin performanslarını sergilediği gösteriyi İlçe Kaymakamı Nuri Özder, Kamu Kurum Müdürleri ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda öğrenci velisi ve vatandaş izledi.

Gösterinin açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Canat Duru İlçe Nüfusunun yüzde 19’una sahip kursiyer sayılarıyla Antalya’da en fazla kursiyere sahip Halk Eğitim Merkezi olduklarının altını çizerken “Amacımız Kadim Medeniyetimizin en önemli unsurları olan Halk oyunlarımızı ve Türkülerimizi açtığımız kurslarla gelecek nesillere aktarmak” diye konuştu .

Açılış konuşmasının ardından ilçede Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda yıl boyunca, Şan, Bağlama, halk oyunu ve koro kurslarına katılan Çocuk, genç ve yetişkin, kursiyerler tarafından sergilenen gösteriler büyük beğeni topladı. Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticileri, İbiş Murat Karaman, Şenol Berber, Hatice Berber, Ramazan Köse, Kemal Aktaş ve Ülkü Rukiye Tezcan’ın İlçede bulunan İlkokul, Ortaokul ve Liselerdeki öğrenciler ve yetişkinlerden oluşan kursiyerlerinin Anadolu’nun hemen her köşesinden Türküler, Halk Oyunları ve Eserlerin sahnelendiği gösteriler beğeni topladı.

????????????????????????????????????
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu