Haber Dosemealti

Kaymakam Özder: Tedavi Zor Tedbir Önemli

Kaymakam Özder: Tedavi Zor Tedbir Önemli
Haber 175 Kez Okunmuş
14 Nisan 2022 - 9:43

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu tarafından Türkiye genelinde 81 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Döşemealtı’nda gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamlığı Başkanlığında, İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen Çalıştay’da Bağımlılıkla etkin mücadele yöntemleri üzerine yapılan çalışmalar Sağlık Bakanlığı’na gönderilmek üzere rapor haline getirildi.

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu tarafından “Ben olsaydım” temasıyla Türkiye’nin 81 ilinde ve bağlı ilçelerinde eşzamanlı olarak  gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Döşemealtı İlçe Kaymakamlığı Başkanlığı’nda İlçe Sağlık Müdürlüğü Koordinesinde gerçekleştirildi. İlçe Hükümet Konağı’nda Kaymakam Nuri Özder’in  Başkanlığı’nda 6-7 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Çalıştayda Kamu Kurum Müdürleri, Yerel yöneticiler ,Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve ilgili meslek gruplarının katıldığı Çalıştayın açılış konuşmasını İlçe Sağlık Müdürü Duygu Kapar yaptı.

Günümüzün bağımlılık dalları hakkında ve mücadele yöntemleriyle ilgili bilgiler veren Kapar Alkol, tütün, ve Madde bağımlılığının yanı sıra Davranışsal bağımlılığında önemli bir bağımlılık sorunu olduğuna dikkat çekti. Kapar, Çalıştay ile bu dört bağımlılık başlığıyla mücadele yöntemleri üzerinde bilgi alış verişi ve İlgili Kamu Kurum temsilcilerinin mücadele yöntemlerine yönelik yaptıkları çalışmaların rapor haline getirilerek Sağlık Bakanlığı’na gönderileceğini söyledi.

Çalıştayda konuşan İlçe Kaymakamı Nuri Özder ise “bağımlılık artık hepimizin çok yakınına kadar gelmiş önemli bir sorun. Önceleri medyadan takip ettiğimiz bağımlılık olaylarını bugün yakın bir tanıdığımızda ya da komşumuzda görebiliyoruz. Bir Bağımlının ailesinin ne yaşadığını anlamak için onların içinde bulunduğu durumu görmemiz gerekiyor. Bugün ülkemizin en büyük sorunu olan bağımlılıkla mücadelede hepimize büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Çalıştayın ikinci bölümünde ilgili Kamu Kurum temsilcileri,İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLİLERİ  bağımlılıkla mücadelede yapılan çalışmalar ve bağımlılığın önlenmesi için alınması gereken tedbirlere yönelik sunumlarını yaptılar.

Çalıştayın son bölümünde ise oluşturulan Kamu Kurum Müdürleri, Yerel Yöneticiler, Muhtarlar ve STK Temsilcileri ile ilgili meslek temsilcilerinden oluşan masa gruplarının İlçe Sağlık Müdürlüğü Moderatörlüğünde Madde, Tütün, Alkol ve Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele yöntemleri üzerine yaptıkları bilgi alışverişi sonucunda elde edilen kapsamlı bilgiler Sağlık Bakanlığı’na gönderilmek üzere rapor haline getirildi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu