Haber Dosemealti

Mevlid’de “Başaran-Genç” Gerginliği

Mevlid’de “Başaran-Genç” Gerginliği
Haber 362 Kez Okunmuş
27 Mayıs 2022 - 2:29

Döşemealtı Millet İttifakı üzerindeki kara bulutlar bir türlü dağılmak bilmiyor. Her geçen gün yeni bir kriz iddiasıyla gündeme gelen ittifaktaki son kriz üst düzeyde yaşanmış ve büyük sancılara gebe gibi. İşte İttifak ortakları İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran ile CHP’li Belediye Başkanı Turgay Genç arasında yaşandığı iddia edilen ve Genç’in adeta Başaran’ın hışmına uğradığı öne sürülen o kavganın detayları.

Döşemealtı’nda Millet İttifakı ortakları İYİ Parti ile CHP arasında yaşandığı iddia edilen krizlere gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin. Özelikle 2019 yerel seçimlerinden sonra sık sık İYİ Parti ilçe yönetimiyle Başkan Genç arasında yaşandığı öne sürülen krizler örtbas edilemez hale gelmişti.

İttifak ortakları arasında “Mızrak Çuvala Sığmıyor” atasözünü hatırlatan kavgaların artık üst düzey seviyelere taşınmaya başladığı iddiaları bugünlerde ilçe siyasetinde kulislerdeki en çok konuşulan konular arasında.

Bilindiği gibi özelikle 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın Ak Partili Belediye Başkanı Emre Afacan’ın partisinden istifa ederek İYİ Parti saflarına katılmasının Başkan Genç’i rahatsız edildiği artık sıkça konuşulur olmuştu. Gazetemizde bu konuyla ilgili en son yaptığımız “Afacan Genç’in Kimyasını Bozdu” haberimiz ilçede ittifakın her iki kanadında da adeta kabul görmüş ve yalanlama gelmemişti.

Mevlid’de İttifak Kavgası

İşte en son gündeme gelen İttifak ortağı iki isim arasında yaşandığı iddia edilen bir kavga da bu haberimizi doğrular nitelikte. İddiaya konu kavga  Yeşilbayır Mahallesi’nde ilçenin tanınmış eski siyasetçilerinden birinin  anne ve babası için okuttuğu Mevlid’de yaşanmış.

Genç: Afacan’ın Ne Getirisi Var ki Transfer Ettiniz?

Mevlid’e katılan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay genç İttifak ortağı İYİ Parti’nin Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran ve İYİ Partili Milletvekilleri Hasan Subaşı ile Feridun Bahşi’nin bulunduğu masaya oturmuş. O esnada İyi Partili Emre Afacan’ın da Mevlid’e geldiğini gören Başkan Genç’in İYİ Parti İl Başkanı Başaran’a “Siz Bu Emre Afacan’ı neden aldınız? Ne gibi getirisi var ki?” şeklinde bir soru yönelttiği iddia ediliyor

Başaran: Sana ne, Bu Bizim Partimizin politikası

Genç’in bu sorusuna Başaran’ın çok sinirlendiği  ve Başkana “sana ne?bu bizim partimizin bir politikası. hem bu konuların konuşulacağı yer burası mı?” minvalindeki sözlerle çok sert  tepki vermiş.

Genç Yemek Yemeden Terk Etti İddiası

Kulislerde konuşulanlara göre Başaran’ın bu sert çıkışı karşısında bozulan Başkan Genç yemek yemeden Mevlid’i terk etmiş. Mevlid’den yansıyan fotoğraf karelerinde  de yemek gelmeden önce İYİ Partililer ile aynı masada olan Genç’in yemek yendiği esnada orada olmaması  Mevlid’i terk ettiği iddialarını güçlendiriyor

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu