Haber Dosemealti

SUDAN UCUZ TARİH OLDU

SUDAN UCUZ TARİH OLDU
Haber 344 Kez Okunmuş
29 Temmuz 2022 - 5:32

    Yıllar önce bir bakanın ‘Su zengini değiliz” sözünü manşete alarak haber yapmıştım. Tabi haber Ankara’da bekletildi. Bakan yanlış söylemiş manşeti değiştirelim dediler. Bende ısrar etmiştim. Ama nafile çabayı benim ki. Sonra sonra alıştı Türkiye. Suyu daha dikkatli kullanmamız gerektiğini vurgulayan haberler gündeme geldi.

    Bugünlerde ise sudan ucuz deyimi Antalya’ da tarihe karıştı. Elektrik ve doğalgaz derken suya da fahiş zam geldi. Geçen ay 230 lira ödediğim fatura 466 lira geldi. Neredeyse iki katı artış vardı. Elektrik ise suya göre 770 lira ile sevindirdi resmen.

   Antalya Büyükşehir Belediyesi belki de ülkemizin en pahalı suyunu içiriyor bize.

   Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz de şu faturalarına itiraz ediyor.

    Gündüz, yazın su tüketiminin arttığını, belirterek su zengini  Antalya’da Türkiye’nin en pahalı su tarifesinin uygulanmasının abesle iştigal olduğunu söyledi.   

    Neşet Gündüz hepimizin duygularına tercüman olmuş. Diyor ki ” Bir dönem Türkiye’nin en ucuz suyunu kullanırken şimdi en pahalı suyunu içiyoruz. ..Zamanında yatırımların ve Ar-Ge çalışmalarının yapılmaması,  eskiyen hatlar gibi sorunlar var. Suda yüzde 60’e varan kaçak olduğu söyleniyor. Ancak bu elektrikte olduğu gibi bir kaçak değil. Su hatlarının eskimesinden kaynaklanan israf. Yani su kaynaklarımızın yüzde 40’ı kullanabiliyoruz…”

  Neşet Gündüzün çağrısı ise hepimizin ortak dileği. Muhittin Böcek’in su fiyatlarını düşürmesini bekliyoruz. En azından  tüketimini arttığı yaz ayları için indirim yapılsın. Aynı çağrıyı elektrik için yapmak istiyorum. Kışın bazı bölgelerde doğalgaz için yapılan pozitif ayrımcılık elektrikte Antalya gibi sıcak kentlerde uygulansın. Güzel olmaz mı?

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu