Haber Dosemealti

YANARIM, YAKARIM

YANARIM, YAKARIM
Haber 444 Kez Okunmuş
12 Kasım 2022 - 4:27

Döşemealtı bağımsız meclis üyesi Cevat Yanar, törenle CHP’ye katıldı. Karşılığında da başkan yardımcılığını kaptı.

     Cevat Yanar, ilginç bir kişilik. Babası Yeşilbayir’ın kurucu belediye başkanı. MHP ve ülkücü camianın sevilen ismi. Ama oğlu babasının yolundan gitmek yerine zigzaglı bir yol izlemeyi tercih etmiş.

   Önce, Hasan Akalın’la iken Nurettin Tursun’u, sonra Tursun’a karşı Turgay Genç’i,  destekleyen bir profil. Ödülünü ise Kültür Müdürü olarak alıyor. Ve oradan emekli oluyor.

   Sonra Turgay Genç’ten meclis üyeliği istiyor alamayınca da AK parti belediye Başkanı aday adayı oluyor. Adaylığı alamayınca da meclis üyesi seçiliyor.

    Turgay Genç ile Mecliste tartışıyor  ve Genç, Cevat Yanar’a “YALAKA’ Diyor..

   Sonra süreç ilerledikçe AK parti grup sözcülüğünden alınıyor  Ve kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilınce istifa ediyor ve bağımsız oluyor.

    Sonra da CHP’ ye katılıyor. Hemde başkan yardımcılığını kaparak.

    Siyasette transferler olabilir. Oluyor da. Ben işin bu yönünde değilim. Bana göre Siyaset ilkeler üzerinden yapılmalıdır..Fırıldak Kubi gibilere karşıyım. Bu kendisine oy veren seçmenlere ihanettir. Önümüzde Mehmet Ali Çelebi ve Eşref Fakıbaba örnekleri var.

     Mehmet Ali Çelebi’ye AK Parti’ye katıldı diyerek istifa et diyenler ve tepki gösterenler neden Cevat Yanar’a istifa et demiyor. Bu ne yaman çelişki.

   Ben Eşref Fakıbaba’yı takdir ettim. Partisinden ayrılmakla kalmadı Milletvekilliğinden de istifa etti. Onun için Şanlıurfa’da karşılığı hala var.

 Derdini anlat seçmenle birlikte hareket et. Ama pazarlıklar bana göre şık durmuyor. Olmuyor.

  Tekrar  Cevat Yanar’a dönersek hayırlı olur mu bilmem. Ama bundan sonra ne yapar emin değilim. Acaba Sayın Genç emin mi? Çünkü Cevat Yanar CHP’nin yeni belediye başkan adayı olmasın sakın. Olur mu olur. Olmadı başkan yardımcılığı ister. Olmadı CHP Meclis üyeliği ve  grup sözcüsü olur. .

Mesele Cevat Yanar ise hiç bir şeye şaşırmamak lazım. Kibariye’nin şarkısındaki gibi “Kimbilir.. Kimbilir. ?”.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu